Windows VISTA SP2

1. Klikamy prawym przyciskiem myszy w prawym dolnym rogu ekranu na ikonę połączenia bezprzewodowego i wybieramy opcję "Wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe"

2. Wybieramy opcję "Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi"

3. Jeśli już istnieje na liście sieci preferowanych wybieramy "eduroam" i klikamy własciwości, w przeciwnym przypadku wybieramy "Dodaj".

4. Wkolejnym oknie ustawiamy opcje zgodnie z obrazkiem:
    • Nazwa sieci: "eduroam"
    • Uwierzytelnienie sieciowe: WPA2-Enterprise
    • Szyfrowanie danych: AES

5. W kolejnym oknie przechodzimy do zakładki "Zabezpieczenia".

6. W kolejnym oknie przechodzimy do zakładki "Uwierzytelnienie" i ustawiamy opcje zgodnie z poniższym obrazkiem:
    • Typ zabezpieczeń: WPA2-Enterprise
    • Znaczamy opcje "Zapamiętaj moje poświadczenia dla tego połączena przy każdym logowaniu."

Wybieramy opcje "Ustawienia".

7. W konfiguracj "Właściwości chronionego protokołu EAP" odznaczamy opcje "Weryfikuj certyfikat serwera". Następnie klikamy przycisk "Konfiguruj".

8. W nowym oknie odznaczamy opcje "Automatycznie użyj mojej nazwy logowanie i hasła".

9. W prawym dolym rogu pownna pojawić się 'chmurka' na którą należy kliknąć.

10. W nowym oknie "Zabezpieczenia systemu Windows"  wypełniamy pola zgdnie ze wzorcem:
    • Identyfikator: imie.nazwisko@umb.edu.pl lub nr_albumu@student.umb.edu.pl
    • Hasło: >Twoje hasło<

Potwierdzamy dane przyciskiem "OK".

Powinniśmy móc się już poprawnie zautoryzować i uzyskać dostęp do sieci EDUROAM. Adres IP zostanie automatycznie przydzielony użytkownikowi logującemu się do sieci.